Brambořík – pěstování

Líbí se vám brambořík? Není divu, vždyť se jedná o pěknou pokojovou rostlinu, která dokáže udělat mnoho parády. Ani vám nebrání nic v tom, abyste se pustili do pěstování bramboříků. Nehledejte v tom žádnou vědu, není to vůbec nic složitého, zvládnete to levou zadní, tedy alespoň v případech, kdy budete znát požadavky a nároky rostliny, o kterých se můžete dočíst v následujících několika řádcích!

shutterstock_310220516
Brambořík

Brambořík kvete v zimních měsících

Brambořík kvete v zimních měsících, to je důvod navíc, proč byste si ho měli pořídit – vždyť v zimě to může být u vás doma na květy o něco chudší. Obecně má rád brambořík spíše pohostinné nebo stinné stanoviště, nemělo by na něho dopadat přímé sluneční světlo, kterého je však v zimě v posledních letech obvykle přece jen poskromnu.

Dalším důležitým faktorem při zdárném pěstování bramboříků je jednoznačně teplota. Ta by se měla pohybovat v rozmezí 10 až 18 °C.

Zálivka a hnojení

Brambořík vyžaduje pravidelnou, avšak přiměřenou zálivku. Měl by se zalévat odstátou vodou. Pokud zůstane po nějaké době od zalití voda v misce, měla by se vylít. Brambořík můžete také několikrát týdně mírně orosit.

Co se týká přihnojování, měli byste se poohlédnout po nějakém specializovaném hnojivu, které je dobré přidávat do zálivky zhruba jednou, maximálně dvakrát do měsíce a to v průběhu vegetačního období rostlinky.

Po odkvětu je vhodné snížení zálivky a ponechání květináče na světlém místě, v letních měsících ideálně venku. Brambořík po odkvětu žloutne a shazuje listy, při dobré péči však na podzim zase začne narůstat a připraví krásné květy.

Množení semeny nebo hlízou

Množení bramboříku je nejjednodušší metodou rozdělení hlízy, tu jednoduše rozdělíte na dvě části, necháte zaschnout a nasadíte do květináčů. Další možností je potom pěstování z vysévaných semen.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *