Počasí přímo vybízí zahrádkáře nejen k pobytu, ale i práci na zahrádce. S tím souvisí vylepšování jejího vzhledu, sazení ovoce i zeleniny, kytek, sekání trávníků, vyplévání a mnoho jiných úkolů. Každý majitel zahrádky mi dá zapravdu, že udržet svěží vzhled dá docela zabrat, nicméně mnohdy tím příjemným způsobem. Spoustu lidí má zahradu, jako koníček.
Kytky v květináči patří mezi nezanedbatelnou ozdobu plůtků, zídek, ale i přímo pozemku. Osobně jsem se zbavila plevele a plochu pokryla voňavou kůrou. Na tuto jsem pak rozmístila „ozdobné“květináče s kytkami. Plevel, který by se dral tudy ven, pak už stačí přelít vřelou vodu a nemáte takovou práci s vypléváním a zahrádka vydrží mít pěstěný a upravený vzhled po dlouhou dobu. Místo kůry je možné vysypat záhony i kamínky. Pokud se rozhodnete pro stejný krok, vyplatí se předem květináče upravit. Není potřeba utrácet mnoho peněz, abyste si vytvořili nepřehlédnutelnou a originální ozdobu.
Květináč, lepidlo a větvičky
Suché větvičky nalámeme na stejnou délku – podle květináče. Na květináč naneseme lepidlo, které je určené pro dřevo a plast či keramiku. Záleží, jaký květináč budete používat. Větvičky lepíme jednu vedle druhé kolem celého květináče. Květináč by měl mít ze spodní strany otvory, aby v něm hlína netlela. Ve finále natřeme větvičky bezbarvým lakem a kolem květináče můžeme z juty uvázat i mašli.
Květináč, lepidlo a úlomky kachliček
Pokud ve sklepě, na půdě či kůlně najdete staré a prasklé kachličky můžete je využít na ozdobení zašlého květináče. Využít se dají jakékoliv barevné variace. Kladívkem párkrát bouchneme po kachličkách, aby se roztříštily na drobné úlomky, a ty pak lepíme na květináč. Mezery, které vzniknou, zaděláme spárovací hmotou a máme hotovo.
Květináč, lepidlo a kamínky
Kamínky je lépe volit placatější a drobnější. Buď oblepíme úplně celý květináč, nebo můžeme tvořit pouze ornamenty, kytky a jiné obrazce. V tomto případě je vhodné použít tavící pistoli a teprve potom do mezírek nalít lepidlo, které zafixuje kameny ke květináči i sobě.