Stále více lidí si do svých domovů pořizují meteostanici, které jim kromě informací o počasí poskytnou i řadu dalších užitečných informací. V současné nabídce figuruje spousta druhů a variací, mezi kterými můžete dle libosti vybírat. Ne každý se ale v nabídce meteostanic dokáže orientovat a často si tak s finálním rozhodnutím vůbec neví rady. Chtěli byste si pořídit meteostanici, díky které byste měli dokonalý přehled o počasí, tlaku, vlhkosti či rychlosti větru, ale neumíte se mezi pestrým sortimentem rozhodnout? Pak si určitě nenechte ujít dnešní článek, ve kterém se vám s výběrem budeme snažit pomoci.
Druhy meteostanic
Jak již bylo řečeno, meteostanice se dají pořídit v několika provedeních, jež se od sebe liší nejen vzhledem nebo informacemi, které vám zobrazí, ale samozřejmě i značkou a od toho odvíjející se cenou. Meteostanice se obecně rozdělují na následující druhy:
- stanice s internetovou předpovědí
- stanice s měřením barometrického tlaku
- stanice systému Meteotime
- stanice kombinující předešlé typy
Vybíráte meteostanici? Víme, jaká kritéria zohlednit!
Chcete-li si pořídit dostatečně informující a především kvalitní meteostanici, pak vám následující řádky prozradí, jaká kritéria při jejím výběru rozhodně nepřehlížet. S níže zmíněnými typy bude vaše rozhodování zase o něco jednodušší.
- meteorologické veličiny, které chcete měřit a zobrazovat
- velikost displeje
- hodnoty zobrazující se na displeji
- displej s krátkodobým či dlouhodobým osvětlením nebo bez osvětlení
- funkce meteostanice
Až budete mít v těchto otázkách jasno, můžete se pro meteostanici vydat do obchodu. Budete mít alespoň základní představu o tom, co od meteostanice očekáváte a v obchodě se tak budete daleko lépe orientovat. Pro nákup meteostanice je rovněž důležité ujasnit si, kolik do jejího pořízení chcete investovat. Je logické, že čím výkonnější a praktičtější meteostanice, tím vyšší pořizovací cena.