Na co si dát pozor při pokládání plovoucí podlahy

Položit plovoucí podlahu není těžké, pokud máte alespoň nějaké zkušenosti a jste manuálně zruční. Fakt, že tento typ podlahy není připevněn k podkladu a jednotlivé části se k sobě spojují tak, že do sebe zapadnou (suchý zámkový systém pero-drážka), je celá pokládka poměrně jednoduchá, navíc se i snadno opravuje.

shutterstock_272247716

Co udělat před pokládkou

Zaměřte se na rovnost podkladu tam, kde budeme novou podlahu podkládat. Rozdíl by neměl přesáhnout 2 mm, jinak je nutné vyrovnávat. Také zkontrolujte zbytkovou vlhkost, zvlášť v případě novostavby, nebo jestliže vyrovnáváte podklad stěrkou. Změříte ji dotykovým vlhkoměrem a měla by dosáhnout maximálně 2 %.

Pod lamely ještě položíme parozábranu a pěnovou podložku cca 2 mm silnou (například Mirelon), tak zamezíme tomu, že by lamely natahovaly vlhkost z podkladu a zabráníme vrzání podlahy. Pokud chcete podlahu ještě víc odhlučnit, zvolte ještě silnější podložku, například pětimilimetrový Izoflor.

Jestliže chcete vést pod podlahou topení, používá se jiný podklad, obvykle polystyren. Pro jistotu se poraďte ve specializované prodejně.

Pokládáme po řadách, začínáme v levém rohu

Pro pokládku je důležitá správná teplota: ideálně by měla dosahovat asi 18 – 22° C a vlhkost vzduchu mezi 50 – 60 %. Při těchto podmínkách nehrozí vznik spár mezi lamelami a tím nepříjemné vrzání.

Pokládku začínáme asi centimetr od zdi, aby měla možnost se hýbat (proto plovoucí) a nevytvářely se boule. Napojíme si nejprve celou řadu, tu pak připevníme k předcházející. Pokud je to nutné, lamely na konci zkrátíme a novou řadu začneme odříznutým kouskem. Kratší konce lamel se s předchozími musí míjet cca o 30 – 40 cm.

Nakonec podél zdí nad dilatační spáru připevníme obvodové lišty. Mezeru mezi nimi a stěnou vyplníme akrylovým tmelem.

Jestli navazujete na podlahu s jiným dekorem nebo z jiného materiálu, použijeme přechodové lišty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *