Morava i Slovensko jsou typické svojí kulturou, zejména tou muzikantskou. Lidové písně z těchto oblastí znají téměř všichni. Věděli jste však, že si je všichni mohou užít na svých oslavách, svatbách a jiných akcích? Cimbálová kapela se dá sehnat i jinde než na Moravě nebo na Slovensku.
Příkladem je cimbálka Praha pod vedením Petra Goryczky. Členové tohoto hudebního uskupení za sebou mají dlouholeté zkušenosti s lidovou hudbou. Obvykle hrají v sestavě čtyř či pěti muzikantů, kteří zastávají housle, violu, kontrabas a samozřejmě cimbál.
Zahrají vám nejen lidové písně
Cimbálovou kapelu si zřejmě spojujete především s lidovými písněmi a primárně je tomu skutečně tak. Cimbálovka Vltava hraje oblíbené lidovky z Moravy, Slovenska i Čech. Umí však mnohem více než jenom folklor. Klidně zahraje folk nebo si odskočí do jiných žánrů, jen se nechte překvapit. Nemá problém ani s hraním písniček na přání.
Klasika v podobě To ta Helpa, Když jsem šel z Hradišťa či Vínečko bílé ale každopádně nesmí chybět. Uvidíte, že tyto známé písně si vaši hosté rádi zazpívají spolu s cimbálovou kapelou, a na akci se rozproudí ta správná atmosféra.
Kam se hodí cimbálová muzika?
Cimbálovka v Praze hraje obvykle na svatbách, rodinných oslavách, firemních večírcích, koštech vín i pálenek apod. Hodí se však na každou společenskou akci, na níž ji chcete mít. Prostor se nebojte, má zkušenosti s hraním v restauracích, chatách, penzionech, na festivalech, v kancelářích, rodinných domech i ve stanech.
Zpravidla postačuje hrát bez zvukové techniky, v případě větších prostor (nad 150 m2) je potřeba individuálně domluvit zvukaře a techniku. Na domluvě je rovněž oblečení. Cimbálovka často hraje krojích, na přání zákazníka případně ve společenském oblečení. Působí nejen přímo v hlavním městě, nýbrž také v jeho okolí. Stačí se dohodnout.