Pořídit si bazén je jednoduché. Samozřejmě počítat bychom ale měli i s tím, že je třeba se o něho také starat, aby nám umožnil dokonalé vodní radovánky. Základem je jistě nutnost pravidelného čištění, nebo udržování správné hladiny chloru, či soli. Aby však voda v bazénu zůstala čistá, můžeme použít také bazénové zastřešení. Pojďme se proto podívat na možnosti, jaké se nabízejí. Hned na úvod je třeba říci, že může mít několik praktických funkcí:
- Zabraňuje padání nečistot na hladinu bazénu
- Může udržet vodu déle čistou
- Může eliminovat pád dítěte nebo domácího zvířete do vody
To nejjednodušší řešení? Plachta!
Nejjednodušším řešením, které se využívá především u nadzemních bazénů, je plachta. Ta dnes stojí pár stovek korun a lze ji koupit v několika průměrech. Na trhu existují dva hlavní typy. První je klasická krycí plachta, která chrání právě před pádem případných nečistot. Druhou možností je ale i takzvaná solární plachta. Ta se liší hlavně tím, že je složena z drobných bublinek. To pomáhají k lepší izolaci a právě k tomu, aby došlo nejenom k lepšímu ohřívání vody, ale aby ta zůstala mnohem déle teplá. Ideální, jak si užít koupání třeba i při prvních podzimních dnech.
Zapouštěný bazén často vyžaduje profesionální řešení
Máte-li bazén zapuštěný, je množné volit i mnohem sofistikovanější řešení konkrétního zastřešení. Velmi často se jedná o varianty spojené s kolejnicemi, díky čemuž lze celý systém zastřešení jednoduše odsunout a bazén tak plně otevřít. Výhoda této možnosti je ale i v tom, že se lze koupat třeba i když je bazén pod střechou – ideální v dešti. Dnes je nejpoužívanější možností především polykarbonát, a to v dutinovém provedení. I to má vliv právě na to, aby byla lépe izolována okolní teplota a nedocházelo tak k tomu, že by byla voda v bazénu výrazněji ochlazována. Samozřejmě toto řešení je oproti jednoduché plachtě dražší, ale zase nabídne praktičnost a delší životnost.