V některých odlehlých horských, venkovských, dokonce i v městských lokalitách, není zavedený plyn, to však nutně neznamená nemožnost vařit nebo vytápět pomocí LPG plynu. Plynové bomby jsou totiž k dostání doslova na každém kroku, ceny jsou nadto velmi příznivé a propan-butan i čistý propan jsou výhodnější než jiné zdroje energie. K tomu se jedná o zcela čisté a bezpečné řešení a LPG má široké využití. Kde jej lze použít?
Na dovolené při kempování
K dovolené v kempu u vody, v horách nebo u moře patří neodmyslitelně vaření na plynu. Malý přenosný vařič se připojuje přímo na plynovou bombu. Používá se nejčastěji nejmenší velikost vážící 2 kilogramy. Tyto menší láhve jsou v prodeji na benzínových pumpách i v hobby marketech. Na tomto vařiči lze připravit jakékoli pokrmy včetně guláše nebo různých polévek, bombu lze připojit také ke dvouplotýnkovému přístroji.
Pro vaření na chatě nebo chalupě
Jsou kuchaři, kteří nedají na plyn dopustit. Vzhledem k nedostupnosti v některých oblastech je pak jedinou možností sporák s připojením na láhev s LPG. Vaření na plynu je mnohem efektivnější než použití elektřiny. Dokonce má LPG vyšší výhřevnost než zemní plyn. Systém je zcela čistý a bezúdržbový, nadto navýsost ekologický. Pro vaření jsou vhodné láhve o objemu 5 kilogramů, které se mění na prodejním místě po prvotním zakoupení láhve a dále se platí pouze za obsažený plyn.
Pro vytápění domků a práci v terénu
LPG se používá taktéž pro vytápění domků, podnikatelských areálů nebo průmyslových podniků. Čistý propan je vhodný pro topení, ohřev vody, vaření a další energeticky náročné činnosti. Láhve s 33 kilogramy čistého propanu jsou ocelové s využitím až 0,5 MWh energie. Výhodou je možnost je spojovat až do maximálního počtu 8 kusů přes speciální automatický ventil. Tyto láhve lze používat také v terénu na různých stavbách nebo během rekonstrukcí při řezání a svařování nebo při údržbě asfaltu na silnicích