Hledáte vysněné bydlení? Měli byste si pospíšit a reagovat na nabídky co nejrychleji. Téměř dvě třetiny lidí dnes hledá nový byt na mobilu. Proč jsme se přesunuli z počítačů na mobily a jak na to reagují portály s realitami?
Téměř 70 % lidí reaguje na nabídky bydlení z mobilu
Důvodem, proč od začátku roku 2019 převládá počet transakcí přes mobil, je extrémní převaha poptávek nad nabídkami. Aby tak lidé stíhali předběhnout případné další zájemce o byt, musí reagovat rychle. A to mobilní telefony jednoznačně umožňují.
Zatímco před dvěma lety na nabídky bydlení reagovalo přes mobil 35 % zájemců, dnes je procento dvojnásobné. A podle předpokladů portálů nabízejících bydlení tento počet ještě vzroste. Navíc meziročně stoupá počet lidí, kteří se snaží nemovitost zajistit svépomocí a nespoléhají tak na realitní kanceláře.
Přes mobil můžete koupit i dům
Přes chytré telefony lidé nehledají pouze pronájmy. Reagují i na prodeje domů a bytů. Sehnat bydlení v předem určené lokalitě za rozumnou cenu totiž není snadné. Ceny nemovitostí meziročně stoupají a nabídky nenarůstají tak rychle. Reagovat je proto potřeba co nejdříve, někdy vám bydlení může utéct o desítky minut. V Praze se nájemní byty udají v průměru za 3 dny, nemovitosti k prodeji pak do 10 dnů.
Rozmyslete si znění první zprávy majiteli
Majitelé mají po vystavení inzerátu většinou do druhého dne více než desítku zájemců, mohu si tedy vybírat. Myslete proto nejen na to být nejrychlejší, ale předem si promyslete i styl, kterým budete s případným majitelem komunikovat.
Už v úvodní zprávě byste měli působit spolehlivě. Toho docílíte krátkým popisem své osoby, pracovní pozice, zájmů nebo důvodu, proč se po novém bydlení poohlížíte. Je také dobré jednat s majitelem bytu či domu na rovinu a předem mu říct, zda máte děti, chováte domácí zvíře nebo plánujete v bytě zůstávat jen určitou dobu.