Především starší rodinné domy trápí vlhká zdiva, kvůli nimž se interiérem line nepříjemný zápach a na stěnách se objevuje plíseň. Zároveň se ztrácí tepelně izolační vlastnosti a snižuje se celková pevnost konstrukce. Pokud se vám zdá, že také s vaší nemovitostí není něco v pořádku, měli byste si zavolat odborníka, který zhodnotí její stav a navrhne případné úpravy.
Vlhká zdiva se řeší takzvanou sanací, která se však provádí hned několika různými metodami. O postupu však rozhodne profesionál, jenž má v dané oblasti letité zkušenosti. Sanace zdiva je věc, kterou byste měli přenechat odborníkům.
Proč dochází k vlhnutí zdiva?
V první řadě je nezbytné najít příčinu, proč jsou vůbec stěny vlhké. Potom je teprve možné navrhnout optimální řešení. Jestliže si myslíte, ostatně jako většina lidí, že stačí vysoušet, jste na omylu. Vlhké prostředí není optimální ani ze zdravotního hlediska. Zdrojem vlhkosti mohou být dešťová voda, podzemní voda, voda ze vzduchu a kondenzace páry z interiéru.
Jaké existují metody sanace?
Po nalezení správného zdroje se zvolí metoda sanace – přímá anebo nepřímá. V některých případech dochází ke kombinaci jednotlivých technik. V případě, že vlhkost proniká od základů, je žádoucí podřezání zdiva. Stejně tak i podřezání se provádí několika způsoby, přičemž o tom správném rozhodne stavební firma.
Izolace zdiva chemickou injektáží
Za zmínku ještě stojí izolace zdiva chemickou injektáží. Jedná se o rychlý a jednoduchý způsob, jak se zbavit vlhkých stěn všech typů. Dosáhne se vnitřní vodoodpudivosti, a to za pomocí materiálů, jako jsou silikonové krémy, akrylátové gely či polyuretanové pryskyřice.
Jestliže sháníte specialistu na sanaci a izolaci vlhkých budov, doporučujeme obrátit se na IZOLACEHROZ.cz. Sídlí v Přerově, ale pomůže i zákazníkům z dalekého okolí.