Při zařizování dětského pokojíčku se vždy zaměříme na záliby dítěte. Kluk je má bezesporu jiné než holčičky. Jinak se zařizuje pokojíček pro kluka, holku nebo oba sourozence. Plánujete-li zařizovat dětem pokojíček, možná se vám bude pár rad hodit.
Vycházejte ze zálib dítěte
Každý dětský pokojíček by měl být především útulný, aby se dítě cítilo dobře. Důležitý není však jen kvalitní nábytek, ale doplňky, které dotvářejí atmosféru. Rodiče mimo jiné mají za úkol zařídit pokoj tak, aby byl bezpečný. Při vybavování pokoje se zaměřte na záliby dítěte. Jestliže se dítě rádo obklopuje zvířaty, necpěte mu za každou cenu auta, panenky a opačně. Důležité je vycházet z pocitů dítěte ne vašich a módních výstřelků. Všímejte si rovněž, jakým barvám dává dítě přednost. To neznamená, že když je to kluk musí mít všechno jen modré. Barvy se dají i hezky kombinovat a vždy se dá udělat kompromis.
Variabilní nábytek poroste s dětmi
Vybavení dětského pokoje není vždy tak snadné, jak se může zdát. Při zařizování musíte spojit hned několik světů: zábavný, školní a ještě myslet na budoucnost. Děti rostou, a proto volte variabilní nábytek, který nepodléhá trendům. Mít postel ve stylu auta může být fajn, ale tak na dva – tři roky. Proto vyberte méně extravagantní nábytek a fantazii pusťte u doplňků, které nezruinují vaší peněženku. Mnohem lepším řešením je nábytek, který poroste s vašimi dětmi a měnit můžete pouze dekorace, závěsy s medvídky vyměnit za jednobarevné a další.
Prostor pro hru
Je jasné, že mimo kvalitní postele, matrace, psacího stolu a dalšího nábytku musí pokojíček poskytovat i místo pro dovádění. Poličky by měly být umístěny tak, aby nehrozil úraz. Lustr raději z nerozbitného materiálu. U menších dětí nezapomínáme na pojistku okna. Správně zařízený pokojíček umožní dětem skotačit, aniž by hrozil vážný úraz. Jestliže mají děti v dětském pokoji plovoucí či jinou umývatelnou podlahovou krytinu nezapomeňte alespoň na hrací koberec. V zimě zahřeje, tlumí pády a v létě jej klidně můžete srolovat a uložit do kumbálu.