Velikonoční svátky jsou nedílnou součástí nástupu jara, a proto bychom se na ně měli řádně připravit. Vždyť jsou to právě velikonoční dekorace, které dokáží navodit jedinečnou atmosféru. A my jsme pro vás připravili několik tipů na velikonoční věnce. Ty patří mezi nejoblíbenější velikonoční dekorace vůbec a můžete si je jednoduše vyrobit svépomocí. Zda využijete především přírodní, nebo naopak umělé materiály, je jen na vás. Rozhodně ale nezapomeňte na dozdobení květinami a vajíčky.
Velikonoční věnec může vypadat jako hnízdo
Začneme poměrně netradičním, ale o to originálnějším řešením. Co byste řekli na to, kdyby váš letošní velikonoční věnec vypadal jako ptačí hnízdo? Budete potřebovat trochu slámy a sena, drobné větvičky, ptačí pírka a vajíčka. Před nalepením jednotlivých ozdob si „nasucho“ vyzkoušejte, jak budou na daném místě vypadat. Výsledek předčí vaše očekávání, hnízdečko v interiéru navodí příjemnou atmosféru.
Velikonoční věnec z kočiček
Co může být více velikonoční, než vrbové kočičky? I z nich lehce vytvoříte krásný velikonoční věnec a spoustu dalších dekorací. Stačí, když je zkrátíte na požadovanou délku a obložíte naležato naaranžovaný věnec. Kočičky vypadají pěkně i samostatně ve váze.
Neměly by chybět ani narcisy
Preferujete květiny? V tom případě při výrobě velikonočního věnce vsaďte na narcisy. Skvělou volbou jsou malokvěté odrůdy narcisů „Tete a Tete“. Celkový dojem umocníte tak, že k mezi květy přilepíte tavnou lepící pistolí křepelčí vejce.
Podložky z mechu a vinných proutků
Pro podklad věnce lze využít mech, na který snadno přilepíte nejrůznější stonky a další floristické pomůcky. Mech však vypadá dekorativně i bez nich. Poslouží vám také hezké přírodní proutí – část podložky nechte odhalenou, čímž dosáhnete úspory materiálu. Obrovskou výhodou vinných proutků je to, že je lze naaranžovat v různých stylech – ve venkovském, přírodním, rustikálním i exotickém pojetí. Zároveň je využijete jako základ pro věnec, který se chystáte pověsit na stěnu nebo venkovní dveře.