První co uvidí každý člověk, když jde k nám na návštěvu, jsou bezesporu dveře. Bývají vizitkou většiny domácnosti a prozrazují mnohé o jejich majiteli. Nebývají však pouze ozdobou našich domácnosti. Zároveň nám poskytují určitý druh bezpečí a oddělují nás od venkovního dění. Tím se ty vstupní zásadně liší od těch interiérových. Ty naopak poskytují soukromí jen před ostatními členy rodiny a tlumí zvuky.
Vybíráme venkovní dveře
Vchodové dveře hrají tedy PRIM, co se bezpečnosti týká, proto bychom neměli na nich šetřit. Vybírat je možné z různých materiálů: dřevo, plast, sklo či hliník a mohou být i kombinované materiály. Rozhodně by na nich nemělo chybět i kukátko, které nás ujistí, že osobu, která stojí venku známe. Venkovní dveře by měly být nanejvýš bezpečné a ochránit obyvatelé bytu, před zloději. Rozdíl je také mezi těmi, které jsou do bytu, jenž je umístěn na společné chodbě. Nebo do domu, kde jsou dveře vystaveny povětrnostním podmínkám. Zde klademe důraz především na materiál, odolnost a termoizolační vrstvy.
Vybíráme dveře do interiéru
Na co se zaměříme při nákupu interiérových dveří, je hlavně jejich šířka, na které straně bude klika, materiál, barva a design. Dnešní trh nabízí pestrou škálu od dřevěných, plastových, skleněných, laminátových a další. Buď se jedná o dveře klasické, nebo posuvné. Jde o druh vybavení, který vybíráme až na několik let. Proto je vhodné věnovat jejich výběru dostatečnou pozornost. Mezi nejprodávanější patří stále dřevěné, ale i dýha, která je cenově výhodnější. Na dveře z dýhy je použito menší množství dřeva, ale jsou stále dostatečně pevné a nemají tendenci se kroutit. Levnější alternativou jsou dveře laminátové a foliované. Vše záleží také na tom, kde budou dveře umístěny. Zda do koupelny, jídelny či dětského pokoje.